מכירת חמץ לחברי שדה אליהוטופס מכירת חמץ לחברים,תושבים ובנים בלבד

קליטה בשדה אליהו

אומרים עלינו: "שמורת טבע" יחידה ומיוחדת, אך בניגוד לשמורות של רשות הטבע והגנים, בהן הכל חוזר על עצמו מעונה לעונה, בזו יש תמורות, תסיסה, חיוניות, פעלתנות מעלות השחר ועד לשקיעה.
קיבוץ שדה אליהו מיישובי "חומה ומגדל" נוסד בל"ג בעומר תרצ"ט, 1939.
מייסדיו רצו חברה דמוקרטית המבוססת על עקרונות היהדות והסוציאליזם. ההתחלה הייתה צנועה, כיום בקיבוץ, קהילה משגשגת, רב דורית, רבת פנים. 140 משפחות מהארץ ומהעולם. כאלה שנולדו בה. שהצטרפו אליה ושעלו אליה ממרחקים. כאלה שמימשו הכרה אידיאולוגית. ואלו שחיי טבע, ודבקות בעבודת האדמה כערך מדברים אל ליבם.

 

קיבוץ שדה אליהו מוכר בארץ כחלוץ החקלאות האורגנית. מפעלי התעשייה של הקיבוץ קשורים גם הם לחקלאות:

מפעל ביו-בי מייצר אויבים טבעיים להדברה ביולוגית של מזיקים בחקלאות הקונבנציונאלית. מוצרי המפעל מיושמים בשוק המקומי ובחו"ל, ותכליתם להפחית את השימוש בחומרי הדברה כימיים המסכנים את האדם וסביבתו.

מפעל ביו-פליי הוקם על מנת לתת פתרון להדברה לא כימית של זבוב הפירות הים-תיכוני הנפוץ באזורנו.

מפעל אס. די איי. תבלינים מוביל בתחומו. המפעל עוסק בגידול ובעיבוד תבליני עלים מיובשים (פטרוזיליה, כוסברה, שמיר, פפריקה ועוד) המשווקים בארץ ובעולם.

 

חברי הקהילה בשדה אליהו החליטו לפני כמעט שלושה עשורים שכל השדות הסמוכים לגדר הקיבוץ יהיו נקיים מריסוסים ומרעלים על מנת לשמור על בריאות הציבור, ולכן אינם חדלים מלמצוא פתרונות יעילים לשמירה על חיים נקיים.

אנו מצוידים במעבדות מחקר ובאנשי אקדמיה מתוך ומחוץ לקיבוץ. אנו מיישמים את תוצאות המחקרים בחממות ניסוי ושולחים כאמור את תוצרתנו לשווקי העולם. בקיבוץ יש רפת חדשה ומשוכללת המנוהלת על ידי אנשי מקצוע מיומנים, ענף לול גדול ומוביל בתחומו שלא חדל להתפתח, ענף דיג המשכיל לשלב בין בריכות ענק המפארות את נוף העמק לבין מדגה מתועש המהווה הי-טק מתקדם. אנו מאמינים בחיי שיתוף, ערבות הדדית ותרומה לכלל. מאמינים בערכים ישנים תוך בדיקה מתמדת והתאמה למציאות המשתנה.

שדה אליהו הוא קיבוץ דתי ציוני בעמק המעיינות, עמק בית שאן שעליו אמר הנוסע מהמאה ה-13 אשתורי הפרחי בספרו "כפתור ופרח" לאחר שטייל בעמק, ראה את יופיו, את שפע מעיינותיו, את ההרים הזקורים הגלבוע ממערב והרי הגלעד ממזרח: "אם גן עדן הוא, בית שאן פתחו".

בעמק המצוי בפריפריה עושים תושביו (23 קיבוצים ומושבים) כל מאמץ להביא אליהם תושבים חדשים.

 

קיבוץ שדה אליהו שמאז היווסדו פתח תמיד את שעריו, וחבריו את ביתם בפני כל מי שרצה לטעום מצורת החיים המיוחדת שלהם. כל השנים שהו בו ועדיין, קבוצות מחו"ל ומהארץ במסגרות של גרעיני נח"ל, הכשרות, אולפן לעברית ומחנות עבודה, שהיו לא רק עזר בעבודה החקלאית, אלא חלק מאותה פתיחות המאפיינת את החברים ובהבנה שחברים חדשים, ופנים חדשות הם אחד התנאים לשמור על הקיים.

הקיבוץ פותח שעריו בפני צעירים ומשפחות שיצטרפו לארבע משפחות שנקלטו בשנה האחרונה מבחוץ, ולשלוש משפחות מבני המשק שנישאו והחליטו להישאר בבית.
אם את/ה אתם מבקשים אתגר חדש, חיים ערכיים, בטבע הנפלא של העמק, השתלבות בהי-טק בחקלאות, חיי דת ותרבות עשירים ומגוונים, חינוך פורמאלי ולא פורמאלי מהמעולים שיש, קהילת שדה אליהו מזמינה אתכם להיות שותפים בכל אלו.

 

ליצירת קשר:
ליאור פרנקל

054-6745357

liorf@biobee.com